יחיאל תורג'מן

קוליטיס. דלקת כיבית במעי הגס. ULcerative Colitis

הקוליטיס היא דלקת כיבית במעי הגס, אשר מלווה בשלשולים. לעיתים קרובות זה מלווה בדם עם כאבי בטן וחוסר תיאבון. התסמינים שלה יכולים להיות קלים עד קשים והם משתנים מאדם לאדם. עם תקופות הפוגה קצרות או ארוכות ותקופות בהן התסמינים מתגברים. זו מחלה אוטואימונית כרונית הגורמת לדלקת וכיבים בשכבה הפנימית של פי הטבעת ובמעי הגס. העשויה לדמם ולהפריש מוגלה. המחלה מלווה בעייפות ותשישות, אנמיה, התקפים הגורמים להתעוררויות רבות בלילה, עם איבוד תיאבון ואיבוד משקל בגלל חוסר ספיגת אבות מזון חיוניים לגוף.

מאחר וזו מחלה אוטואימונית כרונית, עלולים להיפגע גם איברים אחרים בגוף.

הטיפול של הרפואה הקונוונציונלית במחלות האלה, הוא על ידי טיפול בתרופות נוגדות דלקות כמו סטאורידים כשהמחלה בדרגה חמורה עד בינונית וטיפולים למצבי הפוגה, על ידי טבליות ,פתילות, גרגרים וחוקנים.

הטיפול הטבעי שלי במחלות אוטואימוניות כרוניות, הוא על ידי טיפול בגורם של המחלות האוטואימוניות ולא רק בסימפטומים.

לפי המחקרים שעשיתי ובעזרתם אני מטפל במחלות אוטואימוניות.

מקור הבעיה הוא מגנטיקה חלשה היורשים אותה מההורים, המתבטאת בייצור נמוך של חומצת מימן כלורית בקיבה, שקיים אצל כשליש מהאוכלוסייה בעולם,

ככל שדרגת ייצור חומצת המימן הכלורית נמוכה יותר, כך יותר מזונות בקיבה לא יתעכלו וייווצר מצב של ריקבון בקיבה וזאת בגלל שכאשר רמת חומצת המימן המופרשת בקיבה מאוד נמוכה, בעיקר כאשר אוכלים חלבונים,

האנזימים האמורים לפרק את החלבונים לחומצות אמיניות לא מתעוררים ועקב כך נוצר זיהום בקיבה מההפרשות של החיידקים שאכלו את רוב המזון.

הזיהומים שנוצרו בקיבה, גורמים למחסור באבות מזון חיוניים לגוף, דבר הגורם לחוסרים למוח ולמערכות הגוף.

כאשר הזיהומים חודרים לדם דרך המעי הדק, מערכת החיסון מזהה אותם כגופים זרים שלא אמורים להימצא במחזור הדם ותוקפת את הרקמות שלה.

מערכת החיסון תמיד מזרימה הרבה דם לאיבר החולה בגוף, במטרה לרפא אותו, אבל כאשר הדם מזוהם, מערכת החיסון תוקפת את האיבר החולה ופוגעת בו יותר.

זאת הסיבה שאסור לעשות טיפולים המזרימים את הדם המזוהם כמו רפלקסולוגיה, עיסויים, פעילות גופנית מאומצת, דיקור וכל פעילות המזרימה את הדם. כל עוד הדם עדיין מזוהם, כי הטיפולים האלה מחמירים את המחלה במקום להקל.

גורמים נוספים הגורמים לחדירת זיהומים לדם הם.

1 – זיהומים בחלל הפה ודלקות בחניכיים חיצוניים ופנימיים מתחת לשורשי השיניים.
2 – זיהומים החודרים דרך עור הגוף.
3 פגיעה בפעילות בלוטת התריס, על ידי צריכת מזונות המרוקנות את היוד מבלוטת התריס שתפקידה בין היתר לטהר את הדם.
4 – מהרגלי חיים לא נכונים  הגורמים להצפת הדם באינסולין ולהפעלת האנזימים שלא לצורך, דבר הגורם לפגיעה בכל המערכות בגוף
5 – מתפקוד כבד איטי הגורם לשיבושים במערכת ההורמונלית ובכל המערכות בגוף.
בשיטה שלי, אם נותנים לגוף את התנאים הנכונים, מערכת החיסון מסוגלת להתגבר בצורה מלאה על המחלות האוטואימוניות הכרוניות ולחזור לבריאות תקינה, בתנאי שממשיכים לשמור על כל הכללים. כי הגנטיקה החלשה המתבטאת בייצור נמוך של חומצת המימן הכלורית, לא משתנה ואפילו נחלשת עם הגיל.

תפקוד כבד איטי גורם לשיבושים במערכת ההורמונלית ובכל המערכות בגוף.

למחלות מעיים, לתשישות כרונית ומהווה את הגורם הראשי למחלות כרוניות ומחלות אוטואימוניות. כמו שחמת הכבד, מחלת קרוהן . קוליטיס.  מעי רגיז. פיסורה. פיסטולה, צרבות. אולקוס. אלרגיות. עצירות כרונית. שלשולים כרוניים. מחלות פרקים. סוכרת. הזעת יתר. כבד שומני, כשל במערכת החיסון. 

העיקרון העומד מאחורי הטיפול במרפאה הוא,  

 התאמת תפריט תזונה אישי בהתאם ליכולת העיכול של המטופל ושינוי התזונה בהתאם לשיפור מצב הקיבה והמעיים.

מהו הרכב המזונות מבחינת הרכב הויטמינים והמינרלים, איך המזונות מתעכלים בגוף ומשפיעים על בריאות ושלמות המעיים, הרכב הדם והמערכות בגוף ומה הם הרגלי החיים וצמחי המרפא המאפשרים את טיהור הדם ושיקום המערכות בגוף, את אספקת כל אבות המזון וחזרה לבריאות תקינה לאורך שנים.

שיטת הטיפול במרפאה

פגישת ייעוץ אחת של כארבע שעות, שבה מקבלים את כל המידע כולל דפי הוראות ותפריטים , איך להבריא מהמחלות ואיך לתחזק את הגוף בצורה בריאה לאורך שנים ולאחר מכן המשך יעוץ טלפוני או בווצאפ בהתאם לצורך בחינם.

   במידה והמטופל  מקבל סטאורידים , יש צורך במעקב על ידי הרופא המטפל, כדי להוריד את המינון בהתאם להתקדמות ההבראה של המטופל  על ידי הטיפול הטבעי.

 הטיפול כולל  תזונה להפסקת השלשולים. תפריט תזונה אישי לכל שלבי ההבראה. צירופי מזון נכונים למניעת הפרעות עיכול. פורמולות מצמחי מרפא טבעיים לשיקום הכבד ומערכת החיסון. ייעוץ לאורח חיים בריא, העוזר לגוף לבנות ולרפא את עצמו במקום להרוס את המערכות בגוף וזאת בגלל הרגלים שרוב בני האדם רגילים לעשות בטעות ובלי שהם מבינים  מה הם מעוללים לעצמם.

הטיפול במחלת קוליטיס , כולל בשלב הראשון טיפול בדלקת במעי הגס , על ידי חוקנים המכילים צמחים טבעיים נוגדי דלקת. 

וזאת יחד עם חוברת הדרכה שבה מפורטים כל סוגי המזונות המותאמים אישית לפי מצב המטופל, עם היתרונות והחסרונות שלהם. תפריטים שונים . תזונה לניקוי רעלים. הוראות לשיקום מערכת החיסון ופירוט סוגי הפורמולות מצמחי מרפא טבעיים לשיקום הכבד ופורמולה לשיקום מערכת החיסון, המסופקים במקום.

 הטיפול  הכירורגי של הרפואה המערבית, כאשר קיימים כבר כיבים דלקתיים  במיוחד כאשר יש דימומים במעי הגס המסכנים את החיים, הם חיוניים ומצילי חיים.

 הפגישה כוללת אבחון על ידי תשאול על כל תלונות המטופל, מחלות בעבר, סוגי התרופות שבהם משתמש,  הרגלי תזונה, היסטורית מחלות משפחתית , מצב משפחתי ועיסוק מקצועי .

לאחר האבחון המטופל מקבל ייעוץ מקיף  הכולל הסבר מלא על:

* מהם הגורמים למחלות. למה דווקא אנחנו חלינו במחלה והרבה אנשים שאוכלים אותם מזונות והרגלי החיים שלהם דומים לנו, לא חולים ואיך ניתן להתגבר על המחלה באופן טבעי.

* דף תפריטים יומי לבחירה ממזונות מגוונים, שניתן להכין מהם מגוון תבשילים טעימים הכוללים מוצרים מהחי במידה הנכונה.  כמו ביצים, דגים ובשרים שניתן לאכול אותם באותה ארוחה יחד עם סוגי ירקות ופחמימות מומלצים.

* הסבר על פעולת המערכות בגוף ואיך ניתן לשקם את בריאות הגוף יום יום, במקום לגרום להרס המערכות וזאת על ידי שינויים קלים שאינם פוגעים בהנאות ממגוון המזונות המומלצים.

* באיזה תנאים הגוף מסוגל לשרוף את הסוכרים בשלב הראשון ואת הכולסטרול , הטריגליצרידים והשומנים בשלב השני.

* מהם התנאים המאפשרים לגוף לרפא ולשקם את המערכות בגוף במשך הלילה, במקום לגרום להרס כל המערכות בגוף, ביניהם הכליות, הכבד, מערכת העיכול. העצמות והלב.

* מהם צירופי המזון והשתייה הנכונים המאפשרים עיכול מושלם של המזונות, למניעת יצירת רעלים במערכת העיכול, העלולים לגרום לצרבות, לריח רע מהפה ולפגיעה במערכת החיסון, דבר העלול לגרום בהמשך למחלות אוטואימוניות.

* הסבר מפורט על כל סוגי המזונות, עם היתרונות והחסרונות של כל המזונות מהחי ומהצומח.

*תפריט לניקוי רעלים ומתכות מהגוף.

* התאמת תפריט תזונה אישי, המותאם ספציפית לבעיה הייחודית של המטופלים.

* הסבר מפורט על מה מונע מהגוף לשרוף בצורה יעילה את המאגרים של הסוכרים בגוף בשלב הראשון ואת הכולסטרול, הטריגליצרידים והשומנים בגוף בהמשך.

* מה גורם להשמנת יתר, מאיזה מזונות להיזהר במיוחד ואיך לרדת במשקל בצורה בריאה ולאורך זמן, ללא צורך בפעילות גופנית מאומצת.

* איזה מזונות גורמים להרגשת שובע במשך שעות, ללא ירידות ועליות חדות ברמות הסוכר בגוף.

* התאמת צמחי מרפא טבעיים לשיקום המערכות בגוף, בהתאם לצורך.

* לאחר פגישת הייעוץ, המשך קשר טלפוני או בווצאפ בהתאם לצורך בחינם.

* דף הוראות לשיקום ולמניעת פגיעה במערכת החיסון.

* דף של כל המזונות החשודים כגורמי אלרגיות באופן ישיר ובאופן עקיף.

* איך לשמור על שיניים בריאות, למנוע דלקות חניכיים הפוגעים בשורשי השיניים , דבר העלול לגרום לריח רע ולפגיעה במערכת החיסון. 

בעיות עיכול ומחלות המעיים, מהווים את הגורם הראשי למחלות כרוניות ומחלות אוטואימוניות כמו:

מחלת קרוהן – קוליטיס. מעי רגיז. ריח רע מהפה שעולה מהקיבה. הליקובקטר פילורי. חוסר בויטמין B12. עייפות כרונית. מתח. מחלות פרקים.  פיסטולה. טחורים. גזים. כאבי בטן. צרבות. אולקוס. אלרגיות עור. אלרגיות בדרכי הנשימה. קדחת השחת.  הזעת יתר. כבד שומני. עצירות כרונית או שלשולים כרוניים. מחלות פרקים כרוניות. סוכרת מבוגרים. כשל במערכת החיסון. גידולים ממאירים.  דלקות כרוניות. דלקת בעמוד השדרה ופגיעה בכל המערכות בגוף

וזאת בגלל שנוצרים חסרים באבות מזון חיוניים עקב העיכול הלקוי, הגורמים לחולשה במערכות הגוף ולפגיעה בשלמות המעיים ועקב כך לחדירה של  חומרים רעילים למחזור הדם, הגורמים לפגיעה  בכל המערכות בגוף

 מערכת עיכול בריאה תלויה  בתזונה נכונה, בהרגלי חיים בריאים, בהמצאות אנזימים חיוניים במערכת העיכול, בייצור תקין של חומצת מימן כלורית המופרשת בקיבה, בייצור תקין של נוזל המרה על ידי הכבד  ובהרגלי התזונה והנטייה  שלנו לסוגי מזון מסוימים המשפיעים על מצב הבריאות שלנו לטוב או לרע.

האדם הוא תוצר המזון שהוא אוכל והסביבה שבה הוא חי. הרגלי התזונה במשפחה ואורח החיים הם האחראים בדרך כלל  למחלות המשפחתיות. חשוב יותר מה הגוף שלנו מסוגל לעכל ולספק לנו את אבות המזון החיוניים בצורה מושלמת, מאשר הסתמכות רק על צריכת מזונות טבעיים הנחשבים כבריאים, שלא תמיד מתעכלים כראוי וגורמים לנו לתופעות לוואי שליליות.

בדרך כלל האדם לא ישנה את התזונה ואת ההרגלים הנוספים שלו, כל עוד אינו סובל ממחלה הגורמת לו לכאבים, או מחלה המסכנת את חייו וזאת בגלל שחוש הטעם הוא החוש הדומיננטי ביותר וקשה מאוד לאדם להתמודד איתו.

סימן האזהרה הראשון שאמור להדליק לנו נורה אדומה הוא, כאשר מתחילות להופיע הפרעות במערכת העיכול הכוללות הרגשת כבדות לאחר הארוחה, גזים, בטן נפוחה ועייפות לאחר הארוחה. בהמשך עלולים להופיע אלרגיות המלוות עם בעיות עור ומחלות אוטואימוניות כמו מחלת קרון – קרוהן, דלקות פרקים, שחיקת סחוסים , מחלות בדרכי הנשימה ומחלות נוספות שבהן הגוף תוקף את עצמו.

כ 50%  מהאנשים בגילאי החמישים, סובלים מירידה ברמת חומצת מימן כלורית בקיבה החיונית לתפקוד תקין של האנזימים האחראים לפירוק החלבונים לחומצות אמיניות וכאשר קיים מחסור בחומצת המימן הכלורית , מתחיל תהליך של ריקבון החלבונים בקיבה ועקב כך החיידקים הם שאוכלים את המזונות בקיבה ובמקום אספקת אבות מזון חיוניים , אנחנו מקבלים את תוצרי הלוואי של חילוף החומרים של החיידקים, הכוללים את הגזים מהנשימה שלהם ואת הצואה מההפרשות שלהם בקיבה, הגורמים  לצרבות ולמחלות אוטואימוניות עקב ספיגת החומרים הרעילים למחזור הדם, שם הם מזוהים כגוף זר והגוף תוקף את הרקמות בגוף ,שבהם  שוקעים החומרים הרעילים.

גנטיקה חזקה תלויה בתפקוד כבד תקין ולכן הכבד הוא אחד מהאיברים החשובים ביותר בגוף, הוא אחראי על יצירת אנרגיה לשעת חירום מהחלבונים ומהשומנים, אחראי על נטרול רעלים ממזונות, מחומרי הדברה, מתרופות  וממקורות נוספים, מווסת את רמת הכולסטרול והטריגליצרידים בדם,  מייצר את מיצי המרה ואחראי על  פירוק ואיזון רמות ההורמונים בגוף ואחראי גם על  ויסות המתח  בגוף  ופעולות רבות נוספות.

הטיפול כולל התאמת תפריט תזונה אישי. שתיית תחליף טבעי לחומצת המימן הכלורית, השמטת מזונות קשים לעיכול ומזונות  שחסרים לגוף אנזימים החיוניים לעיכולם . ניקוי רעלים ומתכות מהגוף. פורמולות מצמחי מרפא טבעיים לשיקום תפקוד הכבד , לטיפול בדלקות כרוניות בכל הגוף, פורמולות לשיקום המערכות  בגוף והדרכה להרגלי חיים נכונים, המעלים את רמת חילוף החומרים ושרפת השומנים והכולסטרול בצורה יעילה ומאפשרים לגוף לרפא את עצמו .

 נטורופת מוסמך, בוגר המכללה לרפואה משלימה במסלול של ארבע שנים, הכוללים לימודי רפואה מערבית וסינית, צמחי מרפא מערביים וסיניים, מגוון שיטות תזונה, הומאופתיה,  

 בעל ניסיון משנת 1996 חבר באגודת הנטורופתים בישראל.מספר 10089 R.Na

לפרטים נוספים ולהזמנת טיפול, התקשרו עכשיו לנטורופת יחיאל תורג'מן 050-8331604.

 

אי מייל  [email protected]

כתובת המרפאה  – מושב יד רמב"ם רחוב הרמב"ם  15  בין  מודיעין לרחובות 050-8331604  08-9247432

שעות פעילות : בימים ראשון עד חמישי, משעה 9 עד שעה 20 . בימי שישי וערבי חג, משעה 9 עד שעה 15

 

חזרה >>