יחיאל תורג'מן

שאלות ותשובות

ברוכים הבאים לפורום

כאן אתם יכולים לשאול שאלות, לקבל תשובות ולהגיב להודעות קיימות בתחתית הדף.

 1. אין נושא / מאת חזוט מרים:-) :

  כמה עולה ביקור

 2. הזעת יתר / מאת נועם :

  שלום, אני בת 17 ואני סובלת מהזעת יתר בכפות הידיים מאז שהייתי קטנה בלי שום קשר לגיל ההתבגרות (אולי בגיל ההתבגרות זה התחזק אבל זה לא נבע מזה).
  ההזעה מופיע בעיקר ברגעי לחץ אבל גם כשחם ואני לא נמצאת בסיטואציה של לחץ.. אני מזיעה בידיים. כמו כן אני מזיעה גם בכפות הרגליים (אבל בעיקר בידיים) ניסיתי בעבר טיפולים שונים כמו זרם חשמלי ביתי, משחה מייבשת, סודה לשתייה ,שתיית מיץ עגבניות, כדורים נגד חרדות ..שום דבר לא עזר. הטיפול האחרון שהייתי בו לפני שנה בערך זה טיפול הומאופתי, הבטיחו לי תוצאות אחרי חודש חודשיים ויצא שכבר הייתי בפגישות חוזרות כמעט חמישה חודשים.. וגם הטיפול הזה לא עזר לי. אז לאחר ניסיונות ואכזבות רבות.. האם יש לך טיפול שמבטיח פתרון מלא להזעת היתר? האם יש תוצאות מבטיחות?
  עברתי כל כך הרבה טיפולים שאנשים שטפו לי את המוח שזהו הפתרון הסופי.. והתאכזבתי מכל אחד מהם.. האם אתה יכול להציע לי פתרון שבאמת יש לו תוצאות ולא יכול לאכזב?

  • טיפול בהזעת יתר / מאת יחיאל תורג׳מן :

   נועם שלום
   הגורם הראשי להזעת הייתר הוא תפקוד כבד איטי , שאינו מסוגל לפרק במהירות את הורמוני המתח האדרנלין והקורטיזול ועקב כך הגוף נמצא רוב הזמן במצב של מתח מתמשך המתיש את כל המערכות בגוף וגם פוגע בתפקוד מערכת העיכול , דבר הגורם למחסור באבות מזון חיוניים כתוצאה מהריקבונות הנוצרים בקיבה והחודרים בסופו של דבר למחזור הדם וגורמים לחולשה כללית ולהזעת הייתר.
   הטיפול מתמקד בשיקום תפקוד הכבד על ידי צמחי מרפא טבעיים ומניעת הפגיעה בתפקוד מערכת העיכול ומניעת חדירת זיהומים למחזור הדם המחלישים את מערכת החיסון

 3. פסוריאזיס / מאת גדרון :

  בני בן ה-43 סובל מגיל 18 מפסוריאזיס היום המצב החמיר
  והוא סובל גם מדלקת פרקים
  הוא מקבל זריקות שמהם הוא מרגיש יומים בשבוע רע
  יש באפשרותך לעזור לו?

  • טיפול בפסוריאזיס ודלקת פרקים / מאת יחיאל תורג׳מן :

   גדרון שלום
   הפסוריאזיס ודלקת הפרקים הם מחלות אוטואימוניות שבהם מערכת החיסון תוקפת את הרקמות בגוף וזאת בגלל שחודרים זיהומים למחזור הדם ממערכת העיכול, ממערכת הנשימה, מהחניכיים, מעור הגוף, מתפקוד לקוי של בלוטת התריס שתפקידה בין הייתר לטהר את הדם העובר דרכה על ידי היוד , ממזונות החשודים כאלרגנים וכן מלחץ נפשי הפוגע בתהליך העיכול , הגורם למחסורים באבות מזון חיוניים ולחדירת זיהומים למחזור הדם.
   הטיפול אצלי במרפאה מונע את חדירת הזיהומים לדם מכל הגורמים וכן התאמת תזונה המתעכלת בצורה מושלמת ומספקת את כל אבות המזון החיוניים , שאינם גורמים לאלרגיות ,ניקוי רעלים , הדרכה להרגלי היים נכונים והתאמת צמחי מרפא טבעיים לשיקום הכבד, להורדת מתח ולחיזוק מערכת החיסון .

 4. הזעת יתר כללית / מאת עינב :

  שלום!
  אני בת 27 ואני סובלת מהזעה מוגברת בכל הגוף לדעתי עוד מתחילת גיל ההתבגרות, פשוט רק בשנים האחרונות התחלתי להבין כמה זה פוגע בי וכמה זאת באמת בעיה… ההרגשה היא של חום מתוך הגוף, בחודשי האביב והקיץ אני מזיעה גם כשלא חם כל כך בכל הגוף אך בעיקר באזור הגב, החזה, הישבן והמפשעות..
  ההזעה המוגברת גם כן מורגשת במהלך פעילות גופנית גם הקלילה ביותר כמו הליכה איטית בשעות הערב, אני חוזרת הבייתה נוטפת מזיעה כשאנשים אחרים נשארים יבשים לגמרי….כמו כן אני גם מזיעה בידיים וברגליים בלי קשר למזג אויר או לפעילות כלשהי.. לפעמים אני מרגישה שלחץ וחרדה ממהזעה בסיטואציות מסויימות מגביר את ההזעה אבל לא הוא זה שגורם לה..
  עשיתי בדיקות דם והכל תקין, על פניו אין בעיה עם בלוטת התריס.. הרופאת משפחה אומרת שהכל תקין.. הרופאת עור אומרת שאין מה לעשות שזאת כנראה בעיה עם מערכת העצבים ויש אפשרות לעשות ניתוח אבל הוא יכול לגרום להזעה מפצה באזורים אחרים וכמו כן הניתוח מיועד נגד הזעה במקומות ספציפים בלבד.. בימים אלה אני מחכה לתור לאנדוקרינולוג אך נראה לי שהתשובה תיהיה דומה…
  האם יש פתרון לא ניתוחי למצב שלי?
  האם אפשרי שלא יהיה טיפול שיפתור לי את הבעיה?
  אני במצב של ייאוש, אני מונעת מעצמי כל כך הרבה דברים שהייתי רוצה לעשות אבל אני לא מסוגלת מהבושה!
  אני חייבת עזרה!

  • הזעת יתר / מאת יחיאל תורג'מן :

   עינב שלום
   לאחר שנשללו בבדיקות הרפואיות שעשית כל הגורמים הרגילים העלולים לגרום להזעת יתר,נשארה רק האפשרות היחידה שגורמת להזעת הייתר והיא חולשה גנטית המתבטאת בתפקוד כבד איטי ללא ממצאים של מחלה בכבד.
   תפקוד הכבד האיטי מפריע לכבד לפרק במהירות את ההורמונים בגוף ובמיוחד את ההורמונים אדרנלין וקורטיזול המופרשים בזמן מתח וסכנה והכבד אמור לפרק אותם לאחר מכן תוך כשלוש שניות .
   אבל כאשר תפקוד הכבד איטי ההורמונים לא מתפרקים בזמן והגוף ממשיך לאורך זמן להיות במתח גבוה כאילו הגוף נמצא במצב של "להילחם או לברוח" מצב זה גורם להתשה של כל מערכות הגוף ולפגיעה בעיכול המזון ולייצירה של זיהומים בקיבה דבר הגורם למחסורים באבות מזון חיוניים ולחדירה של זיהומים למחזור הדם דרך המעיים.
   ניתן לטפל בבעיה על ידי צמחי מרפא טבעיים לשיקום תפקוד הכבד ולהורדת המתח כדי שהכבד יוכל לפרק במהירות את הורמוני המתח וכן על ידי חיזוק מערכת החיסון על ידי תזונה המתעכלת בצורה מושלמת ומספקת את כל אבות המזון החיוניים לגוף וכן על ידי הרגלי חיים נכונים למניעת חדירת זיהומים למחזור הדם מכל מיני גורמים.
   יחיאל תורגמן

 5. ריח רע צואתי / מאת נ. יהודית :

  יחיאל שלום
  אני סובלת מגיל צעיר מריח רע ומבעיות עיכול קשות.
  כל הרופאים שפניתי אליהם לא הצליחו לטפל לי בבעיה וממליצים לי על טיפול בסותרי חומצה כמו אומפרדקס וגם כרתו לי את השקדים, כי חשבו שהבעיה נגרמת מזיהומים בשקדים . טיפלתי בשיניים והייתי אצל תזונאים ומטפלים אלטרנטיביים ושום טיפול לא פתר לי את הבעיה. אני מאוד סובלת ומרגישה דחוייה ולא יודעת מה לעשות.
  האם יש לך פתרון לבעיה שלי ?
  נ. יהודית

  • ריח רע ובעיות עיכול / מאת יחיאל תורג'מן :

   נ. יהודית שלום
   הריח הרע ובעיות העיכול נגרמות בגלל גנטיקה חלשה המתבטאת בתפקוד כבד איטי.
   בבדיקות הרפואיות לא מגלים שיש בעיה בתפקוד הכבד ומה שגורם לריח הרע ולבעיות העיכול הוא , חוסר היכולת של הכבד לייצר מספיק חומצת מימן כלורית האמורה להיות מופרשת בקיבה בזמן הארוחות, שתפקידה להעיר את האנזימים שתפקידם לפרק את החלבונים פירוק כימי לחומצות אמיניות וכאשר החומצה לא מופרשת במידה הנכונה , או אוכלים ושותים מזונות המנטרלים את החומצה, החלבונים לא מתעכלים ומתחיל תהליך של ריקבון הגורם לריקבון של כל המזונות שנאכלו ומי שאוכל את המזונות שלא התעכלו הם חיידקים שתוצרי הלוואי מחילוף החומרים שלהם הם , גזים הנוצרים מהנשימה שלהם , כמו הגזים הנוצרים בתפיחת הבצק וצואה של החיידקים העולה כלפי מעלה בעזרת הגזים , הגורמים לריח הצואתי , שגם חודר למחזור הדם ותוקף את המערכות בגוף , כולל את דרכי הנשימה והריריות. זה גם גורם לליחה מסריחה ולשיכבה לבנה של חיידקים על הלשון המוסיפה לסירחון ולריח מהפה. בנוסף צריך למנוע חדירה של זיהומים מהחניכיים הפנימיים מתחת לשורשי השיניים וחדירת זיהומים מעור הגוף, במטרה למנוע חדירת זיהומים למחזור הדם, דבר הגורם לפגיעה בכל המערכות בגוף.

  • דביבקולוזיס / מאת אבי :

   שלום יחיאל, יש לי כיסים במעיים מזהמים ודלקת בשם דביבקולוזיס , אפשר לדעת מה התזונה ? מה לאכול?

   שאני אוכל לחם שיפון דוקטור מרק, מחמיר לי את הדלת
   וגם קינואה עושה לי בעיות בבטן, וגם ביצים,אוכל מהחי

   אפשר לדעת בזמן שיש דלקת מה לאכול.<?

 6. אין נושא / מאת מטילדה :

  מעוניינת לדעת באיזה תרופה מצמחים טיבעים לגלי חום גיל מעבר אפשר לקנות

  • טיפול לגלי חום לגיל המעבר / מאת יחיאל תורג׳מן :

   אני רוקח פורמולה המותאמת אישית לשיקום תפקוד הכבד המונעת את כל תופעות הלוואי של גיל המעבר, הכוללות גלי חום, הזעות וצמרמורות.
   אורך הזמן של גלי החום , ההזעות והצמרמורות, תלוי בזמן שלוקח לכבד לפרק את ההורמונים ולא בגלל שחסרים הורמונים, שכאשר נוטלים אותם מסתכנים בפגיעה בכבד ובסכנה לגידולים סרטניים.
   הצמחים בפורמולה לא מכילים חומרי מוצא להורמונים המכבידים עוד יותר על הכבד.
   כל תופעות הלוואי של גיל המעבר נגרמות בגלל תפקוד איטי של הכבד , שאינו מסוגל לפרק ולאזן את רמות ההורמונים המשבשים את הפעילות הנורמלית של הגוף.

 7. [email protected] / מאת דוד בן עזרי :

  רופא נכבד:קראתי את המאמרים על המעי הגס והדק ברצוני לומר לך כל הכבוד כמו כן מדובר במקרה על אישתי שעברה ניתוח לפני שנה ו4 חודשים.הרופאה טענה מעי רגיז כל פעם וסירבה לתת טיפול מהיר קולונוסקופיה. כתוצאה מכך המצב התדרדר והבהלתי אותה לכירורג שטען להטיס אותה לבית חולים.ששם התגלה הפנדציטיס וגידול קרצינומה במעי הגס.בעקבות כך נותחה וטופלה לאחר שהוסר 23/ס"מ מהמעי הגס בעקבות הגידול שבמזל לא עבר את דופן המעי הגס. נשלחה בדיקת אנקוטייפ לארצות הברית גנטיקה תשובתם הייתה טובה לא יחזור ואיין גנטיקה.לאחר שנה ו4 חודשים חלה החמרה במצבה של אישתי הייתה מבוהלת ללא ספק שוב טענה הרופאה סירבה בנוסף לכל לתת הפנייה לבית חולים המצב החמיר הקאות וכל דבר קטן כמו טיפת מים כאבי בטן חזקים עד כדי התפתלות. הגענו שוב לבית חולים לפרופסור שניתח אותה ושם איבחן חסימה הדבקיות במעי רבות מאוד ובקע בנוסף ניסו לשחרר לא הלך לאחר שבע ימים עים זונדה וצום הוחלט לנתח ולבדוק מה הגורם לכך חסימה הדבקיות וכן הלאה.בוצע סיטי ולא ראו בסיטי הרבה בוצעה בדיקת איזוטופים לאחר הניתוח שנערך 5וחצי שעות ניתוח קשה מאוד שבנוסף התגלו שתי גידולים קטנים החוסמים אחד ביין הלבלב למעי השני ביין המעי לטרסוריון.נשלחה ביופסיה אישתי סובלת ועוברת יסורים עים נפשית ופיזית בכל המובנים כתוצאה מכך הטלפון מאנקולוגיה לא איחר לבוא מחר ביקורת למזלי לא שלח גרורות .כמו שציינת בכתבתך יתכן מאוד שמעורבת התפתחות עצמית שהגוף מפתח ולגביי כבד שומני קיים אצלה ונאלצו לפתוח לה את כל הבטן לצערי הרב!אשמח עים תוכל להביע דעתך בנושא זה. בתודה:בן עזרי דוד.

  • גידולים ללא גרורות וכבד שומני / מאת יחיאל תורג׳מן :

   הטיפול הרפואי להסרת הגידולים שמקבלת אשתך חיוני ומציל חיים, אבל אני יכול לעזור בשיקום מערכת העיכול, מערכת החיסון ובשומנים בכבד, כדי למנוע מהגוף לייצר דלקות וגידולים נוספים.
   תתקשר אלי לקבלת פרטים נוספים בטלפון 0508331604
   יחיאל תורג׳מן

 8. אין נושא / מאת שולה אבידן :

  שלום
  אני סובלת בזמן האחרון מכאבים עזים בבטן העיונה שמלווה בצרבות בחילות מתח חרדה וחוסר תיאבון ירי במשקל
  עשיתי בדיקת קולונסקופיה וגילו לי בקע בסרעפת
  כדור לוסק לא עוזר

  • בחילות, צרבות ובקע סרעפתי / מאת יחיאל תורג׳מן :

   את הבחילות והצרבות ניתן למנוע בעזרת תזונה ,צרופי מזון והרגלי חיים נכונים המונעים זיהומים וצרבות במערכת העיכול .
   הטיפול בבקע הסרעפתיים הוא בדרך כלל על ידי ניתוח לתיקון הקרע.
   אבל אם הבקע הסרעפתי קטן ,
   ואין הקאות לאחר הארוחות , ניתן לחיות עם הבקע הסרעפתי ללא צורך בניתוח , בתנאי שלא מעמיסים כמויות גדולות של מזון העלולים להחמיר את הבעיה.

 9. פיסטולה / מאת שי :

  רופא כירוג (במרפאת מקור ברוך י-ם) אמר שיש לי פיסטולה , הוא שלח אותי לרופא ממוחה פרוקטולוג בדסה עין כרם כי לדעתו אין מנוס מניתוח.

  יש לי כאבים עזים ישנה בליטה בפי הטבעת המוציאה מוגלה כמעט כל היום דבר שגורם לי לצריבה נוראית וחולשה עצומה. הוא המליץ לי לעשות אמבטיות פושרות עם סבון ולהשתמש במשחה רקטוגסיק ,שגורמת לי למגרנה חזקה .

  השאלה מה ניתן לעשות ע"מ להמנע מניתוח ו/או כאבים הרופא הנ"ל יכל לראות אותי רק 12/10.

  • טיפול בפיסטולה / מאת יחיאל תורג׳מן :

   מיכל שלום
   ההמלצה של הרופא כי אין מנוס מניתוח היא נכונה וזאת בגלל שפיסורה היא חתך בשריר פי הטבעת. אבל יש צורך בטיפול משלים כדי לעזור בריפוי המקום לאחר הניתוח וכדי למנוע את הופעת הפיסורה מחדש

 10. קנדידה / מאת מיכל :

  שלום .
  יש לי קנדידה .
  אני כעת משתמשת בתכשירים אורגנים וביניהם : זרעי אשכוליות gsp
  x care וכו' .
  רציתי לדעת אם אצטרך לקחת את הכדורים האלה באופן תמידי או שרואים תוצאות בפרק זמן קצוב .. ?
  תודה מראש , מיכל

  • טיפול בקנדידה / מאת יחיאל תורג׳מן :

   מיכל שלום
   ניתן להתגבר על הקנדידה בעזרת תזונה, צרופי מזון והרגלי חיים נכונים, יחד עם פורמולה מצמחי מרפא טבעיים ואין צורך לקחת את הפורמולה באופן תמידי.
   פרטים נוספים בטלפון 0508331604
   יחיאל תורג׳מן

 11. אין נושא / מאת חיים אליעזר ערכה :

  שמי חיים מכפר סבא בן 53 בהמשך למה שכתבתי לך כבר …אם אתה חושב שיש מה לעשות בכדי שלא הצטרך ניתוח וכמו שאתא יודעה שלא כול אחד ממהר לניתוח בעמוד השידרה וכמובן שיכול להיות לזה השלכות…

  • כאבי גב / מאת יחיאל תורג׳מן :

   הטיפול האלטרנטיבי שלי יכול לטפל רק בדלקת בעמוד השדרה אבל לא מסוגל לפתור את הבעיה מהיסוד , אבל מאחר ויש בלט הקפי בחוליות אל ארבע ואל חמש וחוליה אחת מחליקה על השניה, לדעתי יש צורך בטיפול כירורגי כדי לחבר את שתי החוליות ליחידה אחת בעזרת ברגים .
   מומלץ להתייעץ עם הרופא המנתח כדי לקבל מידע על הסכנות אם קיימות בניתוח הזה.
   יחיאל תורג׳מן

 12. 0523579913 / מאת חיים אליעזר ערכה :

  שלום לך אני סובל כבר כמה חודשים מכאבים עזים בעמוד השידרה בגב התחתון…יש לי בלט הקפי בחוליות L.4L.5 חוליה אחת מחליקה על השניה ובנהם נוצרה לי דלקת לחץ על העצב מקרין לי לרגל שמאול וגם לעכוז במיוחד של צד שמואל…לא ישן בלילות לפעמים מרוב התקפים נסתי זריקות טיפולים זריקות לעמוד השידרה קורטיזון בשיקוף מיזותרפיה כול מני תרופות למינהם וכדורים ומה לא…עדיין סובל נוראה אשמח אם תחזור אליי ותעזור לי לצאת מיזה תודה

 13. פתרון בעיות אוטואימוניות / מאת זגר גילה :

  הי. י כל הממצאים מוכיחים שאנח פגועה במחלת אוטואימונית . אנח צטןפלת בליריקה. והורדתי את המינון לכדור 75 מ"ג ליום. לא מוצאת פתרון אוכלת נכון לחם נטול גלוטן ירקות לרוה סרדינים בשמן זית . בצל שום כמעט בכל ארוחה נלוקחת כדורח כורמין בקפסול ולאחרונה שותה חומץ ץפוחים טבעח עם ציה בקיצור לפחות בדלושה חודשים אחרוניפ. מה אתה מציע לי על צנת לפתור את נבעיה לתמיד? הצייל שלי . [email protected]
  Com. מספר הטלפון שלי 053 8719457אני גרה באילת והמובחלציה קצת קשה לי אני בת 65 ורוצה לחיות עם חיים איכותיים. אולי יש אפשרות שאתה מגיע לאילת. שפה אני בעצם גרה.תודה על התשובה מראש

  • טיפול במחלות אוטואימוניות / מאת יחיאל תורג׳מן :

   גילה שלום
   אני מטפל רק במרפאה שלי במושב יד רמב״ם.
   הייעוץ כולל פגישה אחת של כארבע שעות בצירוף 11 דפים המסכמים את הפגישה ולאחר מכן המשך ליווי טלפוני חופשי, כך שצריך להגיע אלי רק פעם אחת..
   פרטים נוספים בטלפון 0508331604
   יחיאל תורג׳מן

 14. טחורים מדממים / מאת יוסי :

  בס"ד

  מר תורג'מן שלום רב.
  רציתי לשאול האם ישנו פתרון מניסיונך הרב לגבי טחורים פנימיים מדממים שמידי פעם בפעם גם צונחים החוצה וכמובן מדממים ?
  תודה רבה

  • טיפול בטחורים מדממים / מאת יחיאל תורג'מן :

   יוסי שלום
   הטיפול בטחורים מדממים שמידי פעם בפעם צונחים החוצה , צריך להיות משולב עם הרפואה הקונוונציונלית הכירורגית, כדי להסיר את הטחורים המדממים.
   והטיפול האלטרנטיבי שלי הוא טיפול מניעתי וזאת על ידי התאמת תזונה , צירופי מזון נכונים, המנעות מצריכת מזונות מסויימים , כדי לאפשר עיכול מושלם של המזונות למניעת עצירות ולמניעת יצירת זיהומים במערכת העיכול, העלולים להיספג למחזור הדם ולגרום לזיהום הדם , דבר העלול לגרום למערכת החיסון לתקוף את הגוף במיוחד במקומות שבהם עלולים להתפתח גירויים ודלקות וביחד עם מניעת חדירת זיהומים למחזור הדם ממקורות נוספים , כך שהדם יהיה טהור לגמרי , ניתן לעזור למערכת החיסון לשקם את האיברים בכל הגוף ולמנוע את חזרת המחלה.
   לפרטים נוספים ניתן להתקשר אלי לטלפון 0508331604
   יחיאל תורג׳מן

 15. בעיה / מאת Lili :

  הי שאלה חשובה לי מאוד , אני בת 27 בשנה האחרונה הריח שיוצא לי מהפה מאוד התחזק והפך לי את החיים לנו ראויים . אני אסמטית וחשבתי שהצטברות הרבה של הליחה קשורה לזה מה גם שאני מקפידה לצחצח דיניים מי פה אבל מיד לאחר מכן חוזר לו ריח ממש חזק גם מהפה וגם מהשינה ויובש בלשון. היתי אצל רופא אף אוזן גרון שנתן לי כדור לאלרגיה , שעשה לי אלרגיה בעצמו . הפחית מעט את הליחה כבל הריח לא עוזר. מה גם שבעוד מספר חודשים אני מתחתנת ואיני יודעת איך אנשים יקיפו אותי אם איני מסוגלת לפתוח את הפה בקרבת אנשים. אשמח לעצה לעזרתך והאם הטיפול יכול להיות מיידי??

  • טיפול טבעי בריח רע מהפה / מאת יחיאל תורג׳מן :

   לילי שלום
   הריח הרע שממנו את סובלת וגם האסטמה נגרמים בין היתר כתוצאה מזיהומים הנוצרים במערכת העיכול הנספגים למחזור הדם וגורמים לגוף לתקוף את עצמו.
   הטיפול שלי מתמקד במניעת חדירת זיהומים למחזור הדם, ממערכת העיכול, מדרכי הנשימה, מהחניכיים הפנימיים מתחת לשורשי השיניים, מהזיהומים הנוצרים על עור הגוף ועל ידי כך הריח מהפה נעלם תוך מספר ימים לגמרי. כאשר קיימת דלקת באחד מאברי הגוף, מערכת החיסון מזרימה כמויות גבוהות של דם לאיזור הפגוע במטרה לרפא אותו. אבל כאשר הדם מלא זיהומים , זרימת הדם לאיזור החולה לא מרפאת אותו, אלא דוקא פוגעת בו עוד יותר ובצורה זאת נוצרות המחלות האוטו אימוניות, שבהם הגוף תוקף את עצמו , כמו האסטמה, דלקות פרקים , מחלות מעיים והאלרגיות