יחיאל תורג'מן

יחיאל תורג'מן – טחורים. פיסורה ופיסטולה. – גורמים. שיטות טיפול טבעיות ודרכי מניעה

טיפול טבעי בטחורים ובפיסורה 

 המחלה שכיחה יותר אצל  אנשים הסובלים  מעיכול  לקוי המלווה עם צרבות והרגשת כבדות ונפיחות אחרי הארוחה, דבר העלול לגרום למחלות אוטואימוניות  ובמיוחד אצל  הנשים בגלל ההריונות, הלידות, השימוש הרב בתוסף הברזל למניעת אנמיה הגורם לעצירות, המחזור החודשי וגיל המעבר הגורמים לעומס רב על הכבד , שדרכו עובר כל הדם מהוורידים וכאשר הכבד " מזייף" והדם הוורידי לא זורם במהירות, נגרמות פגיעות בוורידים, במיוחד בוורידי הרגליים ובאזור פי הטבעת .

 

לפעמים הבעיות הקטנות הן המציקות ביותר. טחורים למשל אשר יכולים למרר את חיי הסובלים מהם ולשבש את פעילותם.
מרבית הטיפולים המוצעים כיום כרוכים בכאב רב לחולה, הכנות ממושכות לפני הניתוח והחלמה ארוכה אחריו, הרדמה מלאה או חלקית  ואחוזי הצלחה לא מלהיבים.

טחורים הם מחלה עתיקת-יומין, כבר ביוון הקדומה תיארו תופעות הנגרמות בגינה, ואפילו אומרים שהישיבה של נפוליאון על צדו נגרמה ע"י טחורים.

כשבעים אחוז  מהאוכלוסיה הבוגרת חווים את תסמיני המחלה ובכעשרים וחמישה אחוזים מהאוכלוסיה הבוגרת יש הפרעה קשה בחיי היום-יום ואפילו סכנה רפואית ובשל מיקומה האנטומי, מלווה המחלה במבוכה רבה, מתביישים לדבר עליה בחברה, עם בני הזוג ואפילו עם הרופא.

זוהי מחלה  הגורמת לסבל יום יומי גדול , לחולשה ולפגיעה חמורה באיכות החיים.

* פיסורה היא סדק בתעלת פי הטבעת הנוצר כתוצאה מהלחץ הנוצר בעקבות עצירות כרונית.

* טחורים הם התרחבות של  ורידים באזור פי הטבעת, המופיעים סביב פי הטבעת ויוצרים בליטה מסביב לסוגר פי הטבעת.

 *טחורים פנימיים מופיעים בתוך הרקטום בחלקו התחתון ויכולים לגדול עם הזמן ולצנוח אל מחוץ לפי הטבעת .

* פיסטולה היא דלקת המופיעה בחלק הפנימי של פי הטבעת  והיא נגרמת בדרך כלל ממחלה אוטואימונית.

הטחורים, הפיסורה והפיסטולה  נוטים לדמם על פי רוב בזמן עשיית הצרכים ונראים על  הצואה, נייר הטואלט, תחתונים ,או באסלה בצורה של דם אדום, דבר העלול לגרום לאנמיה חריפה.

 הגורמים החשודים:  

*עצירות כרונית. *התאפקות . *הריון ולידה.

*תפקוד כבד לקוי וכבד שומני הגורם ללחץ ולהתנפחות הוורידים באיזור פי הטבעת וברגליים

וזאת בגלל המעבר האיטי של הדם בכבד . *בעיות במערכת העיכול.* תזונה לא נכונה והרגלי חיים לקויים.

 *תשישות כתוצאה מפעילות גופנית מאומצת ונשיאת מטען כבד.

*הגזמה בצריכת מזונות חריפים, מלוחים, מתוקים, חמוצים ותוספים מלאכותיים.  

*לחץ דם גבוה, *אלכוהוליזם, *מתח נפשי, *מתח מתמשך שאינו מתפרק בזמן בגלל תפקוד כבד לקוי שאינו מסוגל לפרק את ההורמונים במהירות.

*מחלות אוטואימוניות הנגרמות מעיכול לקוי הגורם לחדירת רעלים למחזור הדם וזאת כתוצאה  מחוסר באנזימים. מייצור לקוי מדילול  או מנטרול  חומצת המימן הכלורית החיונית  לפעילות התקינה של האנזימים שתפקידם לפרק את החלבונים לחומצות אמניות וכן על ידי צרופי מזון לא נכונים המנטרלים את חומצת המימן הכלורית בקיבה שבלעדיה האנזימים לא מסוגלים לפרק את החלבונים לחומצות אמניות וכתוצאה מכך החיידקים הם שאוכלים את החלבונים והמזונות בקיבה ועקב כך נוצרים חסרים באבות מזון חיוניים הגורמים לפגיעה בשלמות המעיים וכלי הדם וספיגה של הפרשות החיידקים שאכלו את החלבונים והמזונות בקיבה למחזור הדם דרך הדפנות הפגועים של המעיים, שם הם מזוהים על ידי הגוף כחומרים זרים וכתוצאה מכך מערכת החיסון תוקפת אותם בכל מקום שהם מגיעים עם מחזור הדם, כולל  הוורידים בפי הטבעת, בריאות, בדרכי הנשימה העליונות,בפרקים, במסתמי הלב ובמקומות נוספים בגוף. 

הזיהום והלחות הקיימים באזור פי הטבעת מחמירים את

הבעיה ומקשים על הריפוי.גם תינוקות, צעירים ומבוגרים עלולים לסבול מהבעיה.

 

הטיפול הטבעי מתייחס לכל הגורמים והמערכות בגוף העלולים להיות קשורים לבעיה.

 אם הטחורים או הפיסורה  נגרמו  כתוצאה מהלחץ המופעל על פי הטבעת כתוצאה מהעצירות או מהלחצים של הלידה ואין מחלות אוטואימוניות ברקע, ניתן  לטפל  בבעיה על ידי טיפול כירורגי ובמקביל מומלץ לקבל טיפול טבעי למניעת העצירות.

אבל אם מעורבים גורמים נוספים כמו מחלות בדרכי העיכול הגורמות למחלות אוטואימוניות, לחולשה במערכת החיסון, לאלרגיות, לדלקות  ולפגיעה ברקמות, בוורידים ובכלי הדם באזור פי הטבעת. הטיפול הכירורגי לא מסוגל לפתור את הבעיה מהיסוד והדלקות יחזרו שוב ולכן יש צורך בטיפול טבעי הכולל התאמת תפריט תזונה יחודי  בהתאם לבעיות הספציפיות של המטופלים, המתעכל בצורה מושלמת ומונע עצירות וכן צרופי מזון נכונים מהחי ומהצומח,  תזונה ייחודית לניקוי רעלים ומתכות מהגוף. הימנעות מצריכת מזונות החשודים כגורמי אלרגיות, משחה לטיפול מקומי להרגעה ולטיפול מקומי בדלקת. פורמולות מצמחי מרפא טבעיים לשיקום תפקוד הכבד, לטיפול בדלקות, לשיקום המערכות בגוף והדרכה להרגלי חיים  בריאים, העוזרים לגוף לרפא את עצמו, כדי למנוע את יצירת הדלקות מחדש.

שיטת הטיפול במרפאה

  פגישת ייעוץ אחת של כארבע שעות, שבה מקבלים את כל המידע כולל דפי הוראות ותפריטים , איך להבריא מהמחלות ואיך לתחזק את הגוף בצורה בריאה לאורך שנים ולאחר מכן המשך יעוץ טלפוני או פגישות נוספות בהתאם לצורך בחינם.

  הפגישה כוללת אבחון על ידי תשאול על כל תלונות המטופל, מחלות בעבר, סוגי התרופות שבהם משתמש, בדיקות דם , הרגלי תזונה, היסטורית מחלות משפחתית , מצב משפחתי ועיסוק מקצועי .

לאחר האבחון המטופל מקבל ייעוץ מקיף שבו מוסבר לו מהם הגורמים למחלה ולבעיות  שלו ואיך יוכל להתגבר עליהם באופן טבעי וליווי צמוד עד להבראה המלאה, הכולל הסבר מלא על:

* מהם הגורמים למחלות ?. למה דווקא אנחנו חלינו במחלה והרבה אנשים שאוכלים אותם מזונות והרגלי החיים שלהם דומים לשלנו, לא חולים ? ואיך ניתן להתגבר על המחלה באופן טבעי.

* דף תפריטים יומי לבחירה ממזונות מגוונים, שניתן להכין מהם מגוון תבשילים טעימים הכוללים מוצרים מהחי במידה הנכונה.  כמו ביצים, דגים ובשרים שניתן לאכול אותם באותה ארוחה יחד עם סוגי ירקות ופחמימות מומלצים.

* הסבר על פעולת המערכות בגוף ואיך ניתן לשקם את בריאות הגוף יום יום , במקום לגרום להרס המערכות וזאת על ידי שינויים קלים שאינם פוגעים בהנאות ממגוון המזונות המומלצים.

* באיזה תנאים הגוף מסוגל לשרוף את הסוכרים בשלב הראשון ואת הכולסטרול , הטריגליצרידים והשומנים בשלב השני.

* מהם התנאים המאפשרים לגוף לרפא ולשקם את המערכות בגוף במשך הלילה, במקום לגרום להרס כל המערכות בגוף, בינהם הכליות, הכבד, מערכת העיכול. העצמות והלב.

* מהם צרופי המזון והשתייה הנכונים המאפשרים עיכול מושלם של המזונות , למניעת יצירת רעלים במערכת העיכול, העלולים לגרום לצרבות, לריח רע מהפה ולפגיעה במערכת החיסון  , דבר העלול לגרום בהמשך למחלות אוטואימוניות.

* הסבר מפורט על כל סוגי המזונות, עם היתרונות והחסרונות של כל המזונות מהחי ומהצומח.

* דף תפריטים יומי לבחירה.

*תפריט לניקוי רעלים ומתכות מהגוף.

* התאמת תפריט תזונה אישי, המותאם ספציפית לבעיה היחודית של המטופלים.

* הסבר מפורט על מה מונע מהגוף לשרוף בצורה יעילה את המאגרים של הסוכרים בגוף בשלב הראשון ואת הכולסטרול, הטריגליצרידים והשומנים בגוף בהמשך.

* מה גורם להשמנת יתר ומאיזה מזונות להיזהר במיוחד.

* איזה מזונות גורמים להרגשת שובע במשך שעות, ללא ירידות ועליות חדות ברמות הסוכר בגוף.

* התאמת צמחי מרפא טבעיים לשיקום המערכות בגוף, בהתאם לצורך.

* לאחר פגישת הייעוץ, המשך קשר טלפוני או פגישות נוספות בהתאם לצורך בחינם.

* דף הוראות לשיקום ולמניעת פגיעה במערכת החיסון.

* דף של כל המזונות החשודים כגורמי אלרגיות באופן ישיר ובאופן עקיף.

בעיות עיכול ומחלות המעיים, מהווים את הגורם הראשי למחלות כרוניות ומחלות אוטואימוניות כמו:

מחלת קרוהן – קוליטיס. מעי רגיז. ריח רע מהפה שעולה מהקיבה. הליקובקטר פילורי. חוסר בויטמין B12. עייפות כרונית. מתח. מחלות פרקים.  פיסטולה. טחורים. גזים. כאבי בטן. צרבות. אולקוס. אלרגיות עור. אלרגיות בדרכי הנשימה. קדחת השחת.  הזעת יתר. כבד שומני. עצירות כרונית או שלשולים כרוניים. מחלות פרקים כרוניות. סוכרת מבוגרים. כשל במערכת החיסון. גידולים ממאירים.  דלקות כרוניות. דלקת בעמוד השדרה ופגיעה בכל המערכות בגוף

וזאת בגלל שנוצרים חסרים באבות מזון חיוניים עקב העיכול הלקוי, הגורמים לחולשה במערכות הגוף ולפגיעה בשלמות המעיים ועקב כך לחדירה של  חומרים רעילים למחזור הדם, הגורמים לפגיעה  בכל המערכות בגוף

 

נטורופת מוסמך, בוגר המכללה לרפואה משלימה במסלול של ארבע שנים, הכוללים לימודי רפואה מערבית וסינית, צמחי מרפא מערביים וסיניים, מגוון שיטות תזונה, הומאופתיה,  אבחון לפי הלשון, העיניים, הדופק ורפלקסולוגיה,

 בעל ניסיון של 17 שנים. חבר באגודת הנטורופתים בישראל,מספר 10089   R.Na

להזמנת טיפול, התקשרו עכשיו לנטורופת יחיאל תורג'מן 050-8331604. 

או השאירו את הפרטים והטלפון שלכם באי מייל המצורף בזה ואני אצור קשר אתכם בהקדם.

 אי מייל  [email protected]

 

 

כתובת המרפאה  – מושב יד רמב"ם רחוב הרמב"ם  15  בין  רמלה לרחובות 050-8331604  08-9247432  

שעות פעילות : בימים ראשון עד חמישי, משעה 10 עד שעה 20 . בימי שישי וערבי חג, משעה 10 עד שעה 15

 

                         

  

 

חזרה >>