יחיאל תורג'מן

יחיאל תורג'מן. טיפול אלטרנטיבי בקרוהן וקוליטיס.

שיטת הטיפול שלי מבוססת על מחקרים שבוצעו על ידי במשך שנים ובעזרת השיטה שלי נרפאו אנשים ממחלות אוטואימוניות כרוניות כמו קרוהן, קוליטיס, אסטמה, מחלות פרקים, מחלות כבד ומחלות קשות נוספות אפילו לאחר שסבלו שנים רבות מהמחלות האוטואימוניות.
אלו הם מחלות אוטואימוניות כרוניות שבהם מערכת החיסון תוקפת את הרקמות שלה כאילו הם גופים זרים וזאת בגלל החדירה של זיהומים למחזור הדם ממספר גורמים.
1- ממערכת העיכול עקב רקבונות הנוצרים בקיבה ובמעי הדק בגלל גנטיקה חלשה המתבטאת בתפקוד כבד איטי הקיים בדרגות שונות אצל כשליש מהאנשים בעולם, אשר מתבטא בין הייתר בייצור נמוך של חומצת מימן כלורית החיונית לפירוק החלבונים בקיבה לחומצות אמיניות וכאשר החלבונים לא מתפרקים בצורה מלאה, נוצרים רקבונות וזיהומים בקיבה של כל המזונות , שגורמים למחסור באבות מזון חיוניים הפוגעים במערכות הגוף ובשלמות דפנות המעיים שדרכם חודרים חומרים לא מעוכלים וזיהומים למחזור הדם וכן מפירוק איטי של ההורמונים, דבר הגורם לשיבוש בכל המערכות בגוף ולמתח מתמשך המתיש את הגוף ופוגע גם במערכת העיכול, בגלל שרוב הדם נמצא בשרירי הגוף במקום במערכת העיכול ועקב כך המזונות לא מתעכלים כראוי ונוצרים רקבונות וזיהומים.
2- מזיהומים בדרכי הנשימה כתוצאה מהפגיעה בריריות ובסינוסים.
3- מזיהומים בחלל הפה ומדלקות בחניכיים פנימיים מתחת לשורשי השיניים.
4- מזיהומים החודרים דרך עור הגוף.
5- מפגיעה בפעילות בלוטת התריס, על ידי צריכת מזונות המרוקנות את היוד מבלוטת התריס שתפקידה בין הייתר לטהר את הדם.
6- מהרגלי חיים לא נכונים במשך היממה הגורמים להצפת הדם באינסולין ולהפעלת האנזימים שלא לצורך , דבר הגורם לפירוק השרירים וחלבוני הגוף העלולים לגרום לרמת כולסטרול גבוהה, לכבד שומני, ללחץ דם גבוה, לסוכרת, ליצירת אבנים בכליות ובכיס המרה, לפגיעה בפרקים ולטרשת בכל כלי הדם, דבר העלול לגרום למחלות לב ואפילו למחלות כיליה, כבד ואפילו לגידולים סרטניים בכל הגוף.
7- מזיהומים הנוצרים בקיבה מאכילת מזונות שאין לגוף אנזימים שאפילו חומצת המימן הכלורית , או התחליף הטבעי שאני נותן, לא יכולים לעזור ולכן צריך להימנע מאכילת המזונות האלה.
לגוף יש תכונה של הזרמת דם מוגברת לאיברים ולרקמות מודלקות במטרה לרפא את המחלות. כאשר הדם מזוהם, ההזרמה המוגברת של הדם לאיברים ולרקמות החולות לא מרפא אותם, אלא תוקפת אותם וגורמת להם להרס הרקמות ולהחרפת המחלה. זאת הסיבה שאסור לעשות טיפולים המזרימים את הדם המזוהם כמו רפלקסולוגיה, עסויים ודיקור, כל עוד הדם עדיין מזוהם, כי הטיפולים האלה מחמירים את המחלה במקום להקל.
הרפואה הקונוונציולית משתמשת באנטי היסטמין המונע מהגוף לייצר דלקות ובסוגי תרופות נוספות המטפלות בתסמיני המחלה, אבל לא מטפלת בשורש המחלה ולא מונעת את הזיהומים החודרים למחזור הדם ולכן המחלות מבחינתם הם כרוניות ולכל החיים ואילו בשיטה שלי, אם נותנים לגוף את התנאים הנכונים, הגוף מסוגל להתגבר בצורה מלאה על המחלות האוטואימונית הכרוניות.

סימפטומים  כמו גזים, צרבות, כאבי בטן, טחורים, פיסורה ופיסטולה כרוניים, הרגשת כבדות ובחילות אחרי הארוחה, שלשולים כרוניים, עייפות כרונית, מתח, כאבי פרקים, אלרגיות, מחלות בדרכי הנשימה, הזעת יתר, כבד שומני, חולשה כרונית, ירידה במשקל, או קושי לעלות במשקל ודלקות במעיים.

מראים  על אפשרות של מחלה  אוטואימונית, שבה הגוף תוקף את המערכות בגוף ובעקבות כך, עלולים להיגרם נזקים קשים אם לא מטפלים במהירות בשורש הבעיה באופן טבעי.

 תפקוד כבד איטי גורם לבעיות עיכול, למחלות מעיים, לתשישות כרונית ומהווה את הגורם הראשי למחלות כרוניות ומחלות אוטואימוניות. כמו מחלת קרוהן . קוליטיס.  מעי רגיז. פיסורה. צרבות. אולקוס. אלרגיות. עצירות כרונית. שלשולים כרוניים. מחלות פרקים. סוכרת. הזעת יתר. כבד שומני, כשל במערכת החיסון. גידולים ממאירים. דלקות כרוניות. ריח רע מהפה , הליקובקטר פילורי,  דלקת בעמוד השדרה ופגיעה בכל המערכות בגוף וזאת בגלל שנוצרים חסרים באבות מזון חיוניים עקב העיכול הלקוי, הגורמים לפגיעה בשלמות המעיים ועקב כך לחדירה של  חומרים רעילים למחזור הדם, הגורמים לפגיעה במערכת החיסון ולפגיעה במערכות הגוף. הטיפול כולל התאמת תזונה אישית, תחליף טבעי לחומצת המימן הכלורית שהכבד לא מייצר מספיק, היגיינה נכונה, מניעת חדירת זיהומים מדרכי הנשימה, מהפה ומהחניכיים מתחת לשורשי השיניים, מניעת פגיעה בבלוטת התריס שדרכה זורם הדם ומקבל חיטוי על ידי היוד הנמצא בבלוטת התריס ומניעת חדירת זיהומים מעור הגוף והמטרה היא שהדם יהיה נקי מזיהומים כדי שיוכל לזרום לרקמות ולאיברים החולים כדי לרפא אותם במקום לתקוף אותם כאשר הדם מזוהם.

העיקרון העומד מאחורי הטיפול במרפאה הוא,  

 מהו הרכב המזונות מבחינת הרכב הויטמינים והמינרלים, איך המזונות מתעכלים בגוף ומשפיעים על בריאות ושלמות המעיים, הרכב הדם והמערכות בגוף ומה הם הרגלי החיים וצמחי המרפא המאפשרים את טיהור הדם ושיקום המערכות בגוף, את אספקת כל אבות המזון וחזרה לבריאות תקינה לאורך שנים.

שיטת הטיפול במרפאה

פגישת ייעוץ אחת של כארבע שעות, שבה מקבלים את כל המידע כולל דפי הוראות ותפריטים , איך להבריא מהמחלות ואיך לתחזק את הגוף בצורה בריאה לאורך שנים ולאחר מכן המשך יעוץ טלפוני או פגישות נוספות בהתאם לצורך בחינם.

   במידה והמטופל  מקבל סטאורידים , יש צורך במעקב רפואי כדי להוריד את המינון בהתאם להתקדמות ההבראה של המטופל  על ידי הטיפול הטבעי.

 הטיפול כולל  תזונה להפסקת השלשולים. תפריט תזונה אישי לכל שלבי ההבראה. צרופי מזון נכונים למניעת הפרעות עיכול. פורמולות מצמחי מרפא טבעיים לשיקום הכבד ומערכת החיסון. ייעוץ לאורח חיים בריא, העוזר לגוף לבנות ולרפא את עצמו במקום להרוס את המערכות בגוף וזאת בגלל הרגלים שרוב בני האדם רגילים לעשות בטעות ובלי שהם מבינים  מה הם מעוללים לעצמם.

הטיפול במחלת קוליטיס , כולל בשלב הראשון טיפול בדלקת במעי הגס , על ידי חוקנים המכילים צמחים טבעיים.

וזאת יחד עם חוברת הדרכה שבה מפורטים כל סוגי המזונות, עם היתרונות והחסרונות שלהם. תפריטים שונים . תזונה לניקוי רעלים. הוראות לשיקום מערכת החיסון ופירוט סוגי  הפורמולות מצמחי מרפא טבעיים לשיקום הכבד והמערכות בגוף , המסופקים במקום.

 המרכיב הגנטי במחלה מתבטא בתפקוד לקוי של הכבד , שניתן לשפר את תפקודו בטיפול טבעי ולכן מומלץ לאמץ את הטיפול הטבעי החלופי  שהוכיח את עצמו על הרבה מהטופלים שלי שהבריאו מהמחלה

ולא להמשיך לסבול בגלל שלרפואה המערבית אין פתרון להבראה מהמחלה ובשבילם זו מחלה כרונית לכל החיים.

אבל הטיפול  הכירורגי של הרפואה המערבית, כאשר קיימים כבר כיבים דלקתיים במעי הדק , או במעי הגס המסכנים את החיים, הם חיוניים ומצילי חיים.

מחלות המעיים הן מחלות אוטואימוניות שבהן הגוף תוקף את הרקמות שלו בעצמו

וזאת כתוצאה מחדירת חומרים רעילים למחזור הדם דרך דפנות המעיים המגורות.

אלו רעלים הנוצרים כתוצאה מההפרשות הנוצרות מחילוף החומרים של החיידקים

האוכלים את החלבונים והמזונות שלא עוכלו כראוי בקיבה.

 הכבד הוא האיבר האחראי על רוב הפעילויות בגוף ולכן חשוב מאוד לשקם את תפקודו ולמנוע מצב של כבד מוגדל ושומני וזאת ע"י צמחי מרפא טבעיים ואורח חיים נכון.

הכבד הוא המפעל הכימי בגוף. הכבד אחראי בין היתר על פירוק כל ההורמונים והרעלים וביניהם גם פירוק הורמוני המתח וזאת בגלל שבמצבי מתח רוב הדם מוסט לשרירי הגוף על חשבון מערכת העיכול, הזקוקה לדם כדי לטפל בעיכול המזון ובספיגתו למערכות הגוף בצורה יעילה.

הטיפול עוזר גם לחולים שסובלים מהמחלה במשך שנים רבות וגם לחולים שעברו ניתוח לכריתת חלק מהמעי הדק.

  הפגישה כוללת אבחון על ידי תשאול על כל תלונות המטופל, מחלות בעבר, סוגי התרופות שבהם משתמש, בדיקות דם , הרגלי תזונה, היסטורית מחלות משפחתית , מצב משפחתי ועיסוק מקצועי .

לאחר האבחון המטופל מקבל ייעוץ מקיף  הכולל הסבר מלא על:

* מהם הגורמים למחלות ?. למה דווקא אנחנו חלינו במחלה והרבה אנשים שאוכלים אותם מזונות והרגלי החיים שלהם דומים לשלנו, לא חולים ? ואיך ניתן להתגבר על המחלה באופן טבעי.

* דף תפריטים יומי לבחירה ממזונות מגוונים, שניתן להכין מהם מגוון תבשילים טעימים הכוללים מוצרים מהחי במידה הנכונה.  כמו ביצים, דגים ובשרים שניתן לאכול אותם באותה ארוחה יחד עם סוגי ירקות ופחמימות מומלצים.

* הסבר על פעולת המערכות בגוף ואיך ניתן לשקם את בריאות הגוף יום יום , במקום לגרום להרס המערכות וזאת על ידי שינויים קלים שאינם פוגעים בהנאות ממגוון המזונות המומלצים.

* באיזה תנאים הגוף מסוגל לשרוף את הסוכרים בשלב הראשון ואת הכולסטרול , הטריגליצרידים והשומנים בשלב השני.

* מהם התנאים המאפשרים לגוף לרפא ולשקם את המערכות בגוף במשך הלילה, במקום לגרום להרס כל המערכות בגוף, בינהם הכליות, הכבד, מערכת העיכול. העצמות והלב.

* מהם צרופי המזון והשתייה הנכונים המאפשרים עיכול מושלם של המזונות , למניעת יצירת רעלים במערכת העיכול, העלולים לגרום לצרבות, לריח רע מהפה ולפגיעה במערכת החיסון  , דבר העלול לגרום בהמשך למחלות אוטואימוניות.

* הסבר מפורט על כל סוגי המזונות, עם היתרונות והחסרונות של כל המזונות מהחי ומהצומח.

*תפריט לניקוי רעלים ומתכות מהגוף.

* התאמת תפריט תזונה אישי, המותאם ספציפית לבעיה היחודית של המטופלים.

* הסבר מפורט על מה מונע מהגוף לשרוף בצורה יעילה את המאגרים של הסוכרים בגוף בשלב הראשון ואת הכולסטרול, הטריגליצרידים והשומנים בגוף בהמשך.

* מה גורם להשמנת יתר, מאיזה מזונות להיזהר במיוחד ואיך לרדת במשקל בצורה בריאה ולאורך זמן, ללא צורך בפעילות גופנית מאומצת.

* איזה מזונות גורמים להרגשת שובע במשך שעות, ללא ירידות ועליות חדות ברמות הסוכר בגוף.

* התאמת צמחי מרפא טבעיים לשיקום המערכות בגוף, בהתאם לצורך.

* לאחר פגישת הייעוץ, המשך קשר טלפוני או פגישות נוספות בהתאם לצורך בחינם.

* דף הוראות לשיקום ולמניעת פגיעה במערכת החיסון.

* דף של כל המזונות החשודים כגורמי אלרגיות באופן ישיר ובאופן עקיף.

* איך לשמור על שיניים בריאות, למנוע דלקות חניכיים הפוגעים בשורשי השיניים , דבר העלול לגרום לריח רע ולפגיעה במערכת החיסון. 

בעיות עיכול ומחלות המעיים, מהווים את הגורם הראשי למחלות כרוניות ומחלות אוטואימוניות כמו:

מחלת קרוהן – קוליטיס. מעי רגיז. ריח רע מהפה שעולה מהקיבה. הליקובקטר פילורי. חוסר בויטמין B12. עייפות כרונית. מתח. מחלות פרקים.  פיסטולה. טחורים. גזים. כאבי בטן. צרבות. אולקוס. אלרגיות עור. אלרגיות בדרכי הנשימה. קדחת השחת.  הזעת יתר. כבד שומני. עצירות כרונית או שלשולים כרוניים. מחלות פרקים כרוניות. סוכרת מבוגרים. כשל במערכת החיסון. גידולים ממאירים.  דלקות כרוניות. דלקת בעמוד השדרה ופגיעה בכל המערכות בגוף

וזאת בגלל שנוצרים חסרים באבות מזון חיוניים עקב העיכול הלקוי, הגורמים לחולשה במערכות הגוף ולפגיעה בשלמות המעיים ועקב כך לחדירה של  חומרים רעילים למחזור הדם, הגורמים לפגיעה  בכל המערכות בגוף

ניתן לאבחן את המחלות גם על ידי בדיקת לשון, דופק, ציפורניים. עיניים ובדיקת שיער.  

מערכת עיכול בריאה תלויה  בתזונה נכונה, בהרגלי חיים בריאים, בהמצאות אנזימים חיוניים במערכת העיכול, בייצור תקין של חומצת מימן כלורית המופרשת בקיבה, בייצור תקין של נוזל המרה על ידי הכבד  ובהרגלי התזונה והנטייה  שלנו לסוגי מזון מסוימים המשפיעים על מצב הבריאות שלנו לטוב או לרע.

האדם הוא תוצר המזון שהוא אוכל והסביבה שבה הוא חי. הרגלי התזונה במשפחה ואורח החיים הם האחראים בדרך כלל  למחלות המשפחתיות. חשוב יותר מה הגוף שלנו מסוגל לעכל ולספק לנו את אבות המזון החיוניים בצורה מושלמת, מאשר הסתמכות רק על צריכת מזונות טבעיים הנחשבים כבריאים, שלא תמיד מתעכלים כראוי וגורמים לנו לתופעות לוואי שליליות.

בדרך כלל האדם לא ישנה את התזונה ואת ההרגלים הנוספים שלו, כל עוד אינו סובל ממחלה הגורמת לו לכאבים, או מחלה המסכנת את חייו וזאת בגלל שחוש הטעם הוא החוש הדומיננטי ביותר וקשה מאוד לאדם להתמודד איתו.

סימן האזהרה הראשון שאמור להדליק לנו נורה אדומה הוא, כאשר מתחילות להופיע הפרעות במערכת העיכול הכוללות הרגשת כבדות לאחר הארוחה, גזים, בטן נפוחה ועייפות לאחר הארוחה. בהמשך עלולים להופיע אלרגיות המלוות עם בעיות עור ומחלות אוטואימוניות כמו מחלת קרון – קרוהן, דלקות פרקים, שחיקת סחוסים , מחלות בדרכי הנשימה ומחלות נוספות שבהן הגוף תוקף את עצמו.

כ 50%  מהאנשים בגילאי החמישים, סובלים מירידה ברמת חומצת מימן כלורית בקיבה החיונית לתפקוד תקין של האנזימים האחראים לפירוק החלבונים לחומצות אמיניות וכאשר קיים מחסור בחומצת המימן הכלורית , מתחיל תהליך של ריקבון החלבונים בקיבה ועקב כך החיידקים הם שאוכלים את המזונות בקיבה ובמקום אספקת אבות מזון חיוניים , אנחנו מקבלים את תוצרי הלוואי של חילוף החומרים של החיידקים, הכוללים את הגזים מהנשימה שלהם ואת הצואה מההפרשות שלהם בקיבה, הגורמים  לצרבות ולמחלות אוטואימוניות עקב ספיגת החומרים הרעילים למחזור הדם, שם הם מזוהים כגוף זר והגוף תוקף את הרקמות בגוף ,שבהם  שוקעים החומרים הרעילים.

גנטיקה חזקה תלויה בתפקוד כבד תקין ולכן הכבד הוא אחד מהאיברים החשובים ביותר בגוף, הוא אחראי על יצירת אנרגיה לשעת חירום מהחלבונים ומהשומנים, אחראי על נטרול רעלים ממזונות, מחומרי הדברה, מתרופות  וממקורות נוספים, מווסת את רמת הכולסטרול והטריגליצרידים בדם,  מייצר את מיצי המרה ואחראי על  פירוק ואיזון רמות ההורמונים בגוף ואחראי גם על  ויסות המתח  בגוף  ופעולות רבות נוספות.

הטיפול כולל התאמת תפריט תזונה אישי. שתיית תחליף טבעי לחומצת המימן הכלורית, השמטת מזונות קשים לעיכול ומזונות  שחסרים לגוף אנזימים החיוניים לעיכולם . ניקוי רעלים ומתכות מהגוף. פורמולות מצמחי מרפא טבעיים לשיקום תפקוד הכבד , לטיפול בדלקות כרוניות בכל הגוף, פורמולות לשיקום המערכות  בגוף והדרכה להרגלי חיים נכונים, המעלים את רמת חילוף החומרים ושרפת השומנים והכולסטרול בצורה יעילה ומאפשרים לגוף לרפא את עצמו .

 נטורופת מוסמך, בוגר המכללה לרפואה משלימה במסלול של ארבע שנים, הכוללים לימודי רפואה מערבית וסינית, צמחי מרפא מערביים וסיניים, מגוון שיטות תזונה, הומאופתיה,  אבחון לפי הלשון, העיניים, הדופק ורפלקסולוגיה,

 בעל ניסיון משנת 1996 חבר באגודת הנטורופתים בישראל.מספר 10089 R.Na

לפרטים נוספים ולהזמנת טיפול, התקשרו עכשיו לנטורופת יחיאל תורג'מן 050-8331604.

או השאירו את הפרטים והטלפון שלכם באי מייל  ואני אצור קשר אתכם בהקדם.

אי מייל  [email protected]

כתובת המרפאה  – מושב יד רמב"ם רחוב הרמב"ם  15  בין  רמלה לרחובות 050-8331604  08-9247432

שעות פעילות : בימים ראשון עד חמישי, משעה 10 עד שעה 20 . בימי שישי וערבי חג, משעה 10 עד שעה 15

 

חזרה >>