יחיאל תורג'מן

תורג'מן יחיאל. קדחת השחת. גנחת- אסתמה ואלרגיות. טיפול טבעי בשורש המחלה.

 הטיפול הטבעי בקדחת השחת, באסתמה ובאלרגיות, המטפל בשורש המחלה .

קדחת השחת היא אלרגיה עונתית, הנגרמת בדרך כלל מהפריחה של העצים באביב ומהפריחה של העשבים בסתיו או מגורמים נוספים כמו: שאיפת עשן , אוויר מזוהם, קרדית אבק הבית, מתח ועיכול לקוי.

קדחת השחת מלווה בהפרשה מימית מהאף, התעטשויות, גירודים בעיניים ובאף .

גנחת – אסטמה היא מחלה אלרגית שגם בה יש רגישות לחומרים באוויר אך גם בגלל שחרור מוגזם של כימיקלים דלקתיים מתאים בגוף המגיבים לחומרים זרים הזורמים בדם שמקורם מספיגה של חומרים רעילים הנוצרים מההפרשות של החיידקים האוכלים את המזונות שלא עוכלו כראוי בקיבה דרך דפנות המעיים המגורות. ברפואה הקונוונציונלית מתייחסים לאסתמה  כמחלה כרונית והטיפול בה מתמקד בעיקר בסימפטומים החריפים העלולים לגרום לחנק ולסכנת חיים מיידית בצורה מוצלחת, אבל לא מטפלים בשורש של המחלה. הגנחת – האסתמה מלווה בהתקפים נשנים של קוצר נשימה, שיעול וכיוח של ליחה דביקה וסמיכה המלווה בנשיפות ארוכות עם צפצופים רעשניים העלולים לגרום למצב של חוסר יכולת לנשום וסכנה לעצם החיים בגלל היצרות הסימפונות, לעיתים קרובות זה מלווה בפריחות וגירודים בגוף.

                                הגורמים למחלה

מתח מתמשך שאינו מתפרק בזמן בגלל תפקוד כבד לקוי,

פגיעה במערכת העיכול כתוצאה מאלרגיה למזון הנוצרת בגלל חוסר באנזימים, ליקוי ודילול מיץ הקיבה  על ידי צרופי מזון לא נכונים המנטרלים את חומצת המימן הכלורית בקיבה שבלעדיה האנזימים לא מסוגלים לפרק את החלבונים לחומצות אמיניות וכתוצאה מכך החיידקים הם שאוכלים את החלבונים. עקב כך נוצרים חסרים באבות מזון חיוניים הגורמים לפגיעה בשלמות המעיים וספיגה של ההפרשות של החיידקים שאכלו את החלבונים והמזונות בקיבה למחזור הדם דרך הדפנות הפגועים של המעיים, שם הם מזוהים על ידי הגוף כחומרים זרים וכתוצאה מכך הגוף תוקף אותם בכל מקום שהם מגיעים עם מחזור הדם, כולל בריאות, בדרכי הנשימה העליונות, בפרקים, במסתמי הלב וכאלרגיה על העור.

הטיפול הטבעי במקור המחלה כולל:

המנעות מוחלטת מהמזונות  שלגוף חסרים  האנזימים  לעיכולם.

עדיפות בצריכת שמנים המכילים אומגה 3 ממקורות שאינם מכילים מתכות רעילות.

הקטנת הצריכה למינימום ההכרחי מהחלבונים מהחי, עם התמקדות בחלבונים בעלי ערך גבוה וממקור אורגני.

התאמת תפריט תזונה אישי והשמטת כל המזונות החשודים כגורמי אלרגיה. צרופי מזון נכונים המסייעים לעיכול תקין וצריכת מזונות אורגניים שיספקו ויטמינים ומינרלים חיוניים לגוף. תפריט ליום או ליומיים של תזונה לניקוי מתכות ורעלים מהגוף. מזונות המכילים ויטמין  E וויטמין  C סלניום ומגנזיום.

טיפול יסודי להסרת המתח בדרכים שונות כדי למנוע את הפגיעה במערכת העיכול, שהיא למעשה הגורם הראשי למחלה.

פורמולות מצמחי מרפא לשיקום הכבד המסייעים גם לניטרול רעלים ומתכות בגוף, לחיזוק מערכת החיסון ,להרחבת הסימפונות, לייבוש הליחה, לכיוח ולהרגעה מיידית של הגירודים והפריחות על ידי מריחה חיצונות וכן תזונה יחודית לניקוי רעלים ומתכות מהגוף.

העיקרון העומד מאחורי הטיפול במרפאה הוא,  

 איך המזונות מתעכלים בגוף ומשפיעים על הרכב הדם והמערכות בגוף ומה הם הרגלי החיים וצמחי המרפא המאפשרים חזרה לבריאות תקינה לאורך שנים.

 שיטת הטיפול במרפאה

 פגישת ייעוץ אחת של כארבע שעות, שבה מקבלים את כל המידע כולל דפי הוראות ותפריטים , איך להבריא מהמחלות ואיך לתחזק את הגוף בצורה בריאה לאורך שנים ולאחר מכן המשך יעוץ טלפוני או פגישות נוספות בהתאם לצורך בחינם.

 הפגישה כוללת אבחון על ידי תשאול על כל תלונות המטופל, מחלות בעבר, סוגי התרופות שבהם משתמש, בדיקות דם , הרגלי תזונה, היסטורית מחלות משפחתית , מצב משפחתי ועיסוק מקצועי .

לאחר האבחון המטופל מקבל ייעוץ מקיף שבו מוסבר לו מהם הגורמים למחלה ולבעיות  שלו ואיך יוכל להתגבר עליהם באופן טבעי וליווי צמוד עד להבראה המלאה, הכולל הסבר מלא על:

 * מהם הגורמים למחלות ?. למה דווקא אנחנו חלינו במחלה והרבה אנשים שאוכלים אותם מזונות והרגלי החיים שלהם דומים לשלנו, לא חולים ? ואיך ניתן להתגבר על המחלה באופן טבעי.

* דף תפריטים יומי לבחירה ממזונות מגוונים, שניתן להכין מהם מגוון תבשילים טעימים הכוללים מוצרים מהחי במידה הנכונה.  כמו ביצים, דגים ובשרים שניתן לאכול אותם באותה ארוחה יחד עם סוגי ירקות ופחמימות מומלצים.

* הסבר על פעולת המערכות בגוף ואיך ניתן לשקם את בריאות הגוף יום יום , במקום לגרום להרס המערכות וזאת על ידי שינויים קלים שאינם פוגעים בהנאות ממגוון המזונות המומלצים.

* באיזה תנאים הגוף מסוגל לשרוף את הסוכרים בשלב הראשון ואת הכולסטרול , הטריגליצרידים והשומנים בשלב השני.

* מהם התנאים המאפשרים לגוף לרפא ולשקם את המערכות בגוף במשך הלילה, במקום לגרום להרס כל המערכות בגוף, בינהם הכליות, הכבד, מערכת העיכול. העצמות והלב.

* מהם צרופי המזון והשתייה הנכונים המאפשרים עיכול מושלם של המזונות , למניעת יצירת רעלים במערכת העיכול, העלולים לגרום לצרבות, לריח רע מהפה ולפגיעה במערכת החיסון  , דבר העלול לגרום בהמשך למחלות אוטואימוניות.

* הסבר מפורט על כל סוגי המזונות, עם היתרונות והחסרונות של כל המזונות מהחי ומהצומח.

* דף תפריטים יומי לבחירה.

*תפריט לניקוי רעלים ומתכות מהגוף.

* התאמת תפריט תזונה אישי, המותאם ספציפית לבעיה היחודית של המטופלים.

* הסבר מפורט על מה מונע מהגוף לשרוף בצורה יעילה את המאגרים של הסוכרים בגוף בשלב הראשון ואת הכולסטרול, הטריגליצרידים והשומנים בגוף בהמשך.

* מה גורם להשמנת יתר ומאיזה מזונות להיזהר במיוחד.

* איזה מזונות גורמים להרגשת שובע במשך שעות, ללא ירידות ועליות חדות ברמות הסוכר בגוף.

* התאמת צמחי מרפא טבעיים לשיקום המערכות בגוף, בהתאם לצורך.

* לאחר פגישת הייעוץ, המשך קשר טלפוני או פגישות נוספות בהתאם לצורך בחינם.

* דף הוראות לשיקום ולמניעת פגיעה במערכת החיסון.

* דף של כל המזונות החשודים כגורמי אלרגיות באופן ישיר ובאופן עקיף.

בעיות עיכול ומחלות המעיים, מהווים את הגורם הראשי למחלות כרוניות ומחלות אוטואימוניות כמו:

מחלת קרוהן – קוליטיס. מעי רגיז. ריח רע מהפה שעולה מהקיבה. הליקובקטר פילורי. חוסר בויטמין B12. עייפות כרונית. מתח. מחלות פרקים.  פיסטולה. טחורים. גזים. כאבי בטן. צרבות. אולקוס. אלרגיות עור. אלרגיות בדרכי הנשימה. קדחת השחת.  הזעת יתר. כבד שומני. עצירות כרונית או שלשולים כרוניים. מחלות פרקים כרוניות. סוכרת מבוגרים. כשל במערכת החיסון. גידולים ממאירים.  דלקות כרוניות. דלקת בעמוד השדרה ופגיעה בכל המערכות בגוף

וזאת בגלל שנוצרים חסרים באבות מזון חיוניים עקב העיכול הלקוי, הגורמים לחולשה במערכות הגוף ולפגיעה בשלמות המעיים ועקב כך לחדירה של  חומרים רעילים למחזור הדם, הגורמים לפגיעה  בכל המערכות בגוף

 נטורופת מוסמך, בוגר המכללה לרפואה משלימה במסלול של ארבע שנים, הכוללים לימודי רפואה מערבית וסינית, צמחי מרפא מערביים וסיניים, מגוון שיטות תזונה, הומאופתיה,  אבחון לפי הלשון, העיניים, הדופק ורפלקסולוגיה,

 בעל ניסיון משנת 1996. חבר באגודת הנטורופתים בישראל. חבר מספר 10089 R.Na

להזמנת טיפול, התקשרו עכשיו לנטורופת יחיאל תורג'מן 050-8331604, 

או השאירו את הפרטים והטלפון שלכם באי מייל ואני אצור קשר אתכם בהקדם.  אי מייל  [email protected]

כתובת המרפאה  – מושב יד רמב"ם רחוב הרמב"ם 15 בין רמלה לרחובות  050-8331604  08-9247432  

 שעות פעילות : בימים ראשון עד חמישי, משעה 10 עד שעה 20 . בימי שישי וערבי חג, משעה 10 עד שעה 15

חזרה >>